im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Jarocińska 6, 63-233 Jaraczewo

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. W związku z tym, 31 października 2019 roku, uczniowie klasy I oraz klas VI udali się na pobliski cmentarz w Górze. Odwiedzili groby
Powstańców Wielkopolskich i zapalili znicze. W ten sposób uczcili pamięć bohaterów naszej wolności, którzy związani są z historią naszego regionu. Uczniowie również posprzątali bezimienne i opuszczone groby. Następnie zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły.

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. W związku z tym, 31 października 2019 roku, uczniowie klasy I oraz klas VI udali się na pobliski cmentarz w Górze. Odwiedzili groby
Powstańców Wielkopolskich i zapalili znicze. W ten sposób uczcili pamięć bohaterów naszej wolności, którzy związani są z historią naszego regionu. Uczniowie również posprzątali bezimienne i opuszczone groby. Następnie zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły.


Wraz z uczennicą klasy 2 i jej tatą dotarliśmy pod pomnik w Osieku. Położony on jest w sercu pięknego lasu. Przy okazji udaliśmy się na cmentarz w Panience, gdzie spoczywa żołnierz napoleoński. Miejsce to wskazał na pan J.D. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej I.S. oraz M.O. postanowiły wpisać ten pomnik w kalendarium szkoły i przybliżyć uczniom historię spoczywającego tam Walentego Zielińskiego.


W dniu 31 października przedstawiciele naszej drużyny harcerskiej udali się do Panienki, aby uporządkować mogiłę przodków patronki drużyny Elżbiety Krajewskiej.  Grób znajduje się na terenie przy kościele. Harcerki złożyły kwiaty i zapaliły znicz. Następnie udaliśmy się na cmentarz aby zapalić znicz na grobie naszego kolegi Przemka Wojtkowiaka.

Image

Image

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930