im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Jarocińska 6, 63-233 Jaraczewo

„ Bo od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna,

Vasthi pokazała, że prób nam potrzeba,  

bo odkryć zdolności inaczej się nie da.          

Niech kolorowe kropki wędrują po świecie.

Talenty wskazują, o których nie wiecie.”

16 września 2019r. w naszej szkole uczciliśmy Dzień Kropki. Samorząd Uczniowski przygotował konkurs plastyczny. Naszym zadaniem było wykonanie prac z wykorzystaniem kropek. Ponadto w naszych dzisiejszych strojach miały dominować kropki. Wyłoniono dwóch uczniów z największymi i najmniejszymi kropkami. Byli to: Piotr Michalak oraz Ksawery Andrzejczak. Podczas przerw międzylekcyjnych towarzyszyła nam muzyka, więc mogliśmy wesoło tańczyć. Szkoda, że Dzień Kropki jest tylko raz w roku!

Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie i jest inspiracją do aktywności dzieci w wielu krajach również w Polsce. W tegorocznym kropkowym święcie udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele, dyrekcja naszej szkoły. W tym dniu wszyscy ubrani byli w kropki, grochy…Były konkursy i fajna zabawa.

Image

Image

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30