im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Jarocińska 6, 63-233 Jaraczewo
Majowe święta i konkursy  Maj to wyjątkowo piękny miesiąc, w którym wspominamy momenty chwały i patriotyzmu Polaków. Nasza szkoła tak, jak co roku uczciła Święta Majowe uroczystym apelem, który uczy patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Wszyscy uczniowie  ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami na piersi spotkali się w holu szkoły, aby zgłębić wiedzę dotyczącą historii majowych świąt.

Uroczyste spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie obejrzeli ciekawy film,  który w zrozumiały sposób przedstawił krótką historię    Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Natomiast 8 maja zapalimy znicze w miejscach pamięci,  przy pomnikach żołnierzy w naszej okolicy.   W dalszej części spotkania pani dyrektor podziękowała za wysiłek i zaangażowanie  naszych uczniów w konkursach i biegach jaraczewskich.  
Pani E. Kasprzak wręczyła dyplomy i książki za udział w gminnym konkursie ,,Śladami Bohaterów Powstania
Wielkopolskiego”: G. Krause, W. Wielińskiej, K. Kajdan, E. Nowaczyk, H. Raszce.
Pani  M. Piestrzyńska przedstawiła wyniki ,,Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego”, w którym dwie nasze
Wiktorie- Lindecka i Nowacka zdobyły  aż 77% z  ogólnej punktacji.
Pani M. Szymczak podsumowała kwietniowy dyżur kl.III i wręczyła liczne  upominki zwycięzcom  konkursów indywidualnych i klasowych.  
Przedstawiono również wyniki X konkursu gminnego na  najpiękniejszą,, Palmę Wielkanocną”, w którym I miejsce zajęła N. Szymczak oraz ,, Wielkanocną Pisankę”- III miejsce W. Jańczak.  Na zakończenie podziękowano gromkimi brawami wszystkim uczestnikom biegów jaraczewskich, a ci którzy zajęli czołowe miejsca zaprezentowali swoje medale i puchary.  
I miejsce  w swoich kategoriach zajęli: A. Typański, J. Stróżyk, P. Gałązka, Paweł
Głowadzki , W. Gałązka          
 II miejsce  – Przemek Głowadzki i A. Syrek.   
III miejsce – M. Drzewiecka, N. Wróbel.

 

Image

Image

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031