W minioną środę najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili funkcjonariusze jaraczewskiej policji. Dzięki ich uprzejmości dzieci dowiedziały się, w jaki sposób bezpiecznie przemieszczać się po drodze. Dziękujemy.
W minioną środę najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili funkcjonariusze jaraczewskiej policji. Dzięki ich uprzejmości dzieci dowiedziały się, w jaki sposób bezpiecznie przemieszczać się po drodze. Dziękujemy.
Klasy VII wzięli udział w Narodowym Czytaniu organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Jaraczewo. Naszą szkołę reprezentował Piotr Woźniczka, który pięknie wyrecytował fraszkę „O doktorze Hiszpanie”
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W miniony piątek odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Skład reprezentacji uczniów na rok szkolny 2025/2026 przedstawia się w następujący sposób: przewodnicząca szkoły – Ewelina Masztalerz, jej zastępczyni – Laura Wawrzyniak oraz sekretarze: Wiktor Wojtczak i Michał Antkowiak. Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy dużo kreatywności!
Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. w miejscowym Kościele parafialnym. Po jej zakończeniu rozpoczęły się uroczystości na terenie szkoły. Za część artystyczną odpowiedzialni byli uczniowie klasy IV. Dzisiejszego dnia odbyło się także pasowanie uczniów klas I. Po oficjalnej części uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią udali się złożyć wiązankę przy pomniku Poległych Bohaterów w pierwszych walkach za Ojczyznę 1918/1920. Wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!
Podręczniki do nauki religi- Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Górze, rok szkolny 2025/2026 – sprawdź
24 marca najmłodsi uczniowie z klas „0” – III wyjechali na wycieczkę do Konina, by zobaczyć świat w minimalistycznej wersji oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci. A przed nami niebawem kolejne wyjazdy. Już nie możemy się doczekać!
W czwartek, 20 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. Jak każdego roku Pani Dyrektor na kilka godzin oddała władzę w ręce uczniów. To oni prowadzili lekcje, obsługiwali sekretariat i dbali o czystość szkoły. Dla ósmoklasistów jest to świetna zabawa, ale zarazem trudna lekcja dojrzałości.
Continue Reading
Kobiety z naszej szkoły swoje Święto obchodziły nieco wcześniej, bo 7 marca. Tym razem na akademię zaprosili nas uczniowie klasy I. Nie zabrakło pokazu mody, tańca oraz pięknych życzeń. Bardzo dziękujemy za mile spędzone chwile!
W lutym dyżur pełnili uczniowie klasy II
Ogłosili oni następujące konkursy:
I miejsce – klasa I i klasa „0”
II miejsce – klasa III Continue Reading
W minionym miesiącu dyżur pełniły dzieci z klasy „0”. Uczniowie ogłosili konkurs plastyczny pt. „Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie”, w którym I miejsce zajął Patryk Józefiak, II – Lena Kościańska, a III nagrodę otrzymały Laura Wawrzyniak i Julia Zaradniak. Na wyróżnienie zasłużył Olaf Tyrakowski. W drugim konkursie pt. Bezpieczne ferie – plakat I miejsce zdobył Olaf Tyrakowski, II – Patryk Józefiak, a brązowy medal otrzymali Lena Kościańska i Bartosz Szal. Tego dnia Pani Dyrektor pogratulowała wyników w nauce najlepszym uczniom. Z kolei Samorząd Uczniowski częstował słodkimi ciastkami w kształcie serc oraz rozdał kartki walentynkowe. Natomiast po lekcjach Rada Rodziców zaprosiła wszystkich uczniów do wspólnej zabawy podczas dyskoteki, która odbyła się na sali w Górze.