im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Jarocińska 6, 63-233 Jaraczewo

Dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Po wielu staraniach Szkoła Podstawowa w Górze zyskała patrona. Od 16 lutego 2023 roku staliśmy się oficjalnie Szkołą Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Górze. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem 16 lutego 1919 roku doszło do zawarcia pokoju w Trewirze. Porozumienie to zostało podpisane pomiędzy państwami Ententy a Niemcami i tym samym kończyło Powstanie Wielkopolskie.

Dzisiejszą uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Górze. Podczas jej trwania proboszcz ks. Marek Szukalski poświęcił sztandar. Po zakończonych uroczystościach kościelnych przemaszerowano na teren szkoły.

Dalszym etapem dzisiejszego dnia była gala w murach szkoły. Imprezę uświetnili przedstawiciele powiatu, gminy, OSP w Górze oraz jarocińscy harcerze. Przybyli również dyrektorzy szkół z gminy oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej, członkowie Kuratorium Oświaty w Poznaniu, emerytowani pracownicy naszej szkoły, rodzice, sponsorzy oraz osoby przychylne naszej placówce.

Podczas oficjalnej uroczystości nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy oraz złożenie pod nią kwiatów, i zniczy przez nauczycieli, uczniów, i rodziców.  Następnie miało miejsce przekazanie sztandaru oraz jego prezentacja. Pani Dyrektor odebrała również z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo, Dariusza Strugały oraz Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Jaraczewo, Romana Matuszaka akt nadania imienia szkole. W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście. Kolejnym etapem uroczystości były występy uczniów. Nie zabrakło patriotycznych tańców, wierszy i piosenek. Galę zakończył poczęstunek dla zaproszonych gości w Sali Wiejskiej w Górze.

Dzisiejszy dzień był wielkim świętem. A wybór patrona szkoły przemyślany i świadomy. Od tej chwili Powstańcy Wielkopolscy będą przewodzić całej społeczności szkolnej.

Image

Image

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728